Spotkanie “Legalny pobyt w Polsce” za nami

29 maja  w salce parafialnej Parafii Ewangelicko-Augsburgskiej  w Węgrowie odbyło
się spotkanie dotyczące legalizacji pobytu w Polsce. Tematem przewodnim było
omówienie nowego systemu MOS 2 (Moduł Obsługi Spraw), który ma na celu
uproszczenie procesu składania wniosków o pobyt czasowy, stały oraz rezydenta
długoterminowego.
Prowadzący, pan Wojciech Leszczyński, specjalista z zakresu legalizacji,
szczegółowo przedstawił kluczowe informacje oraz odpowiedział na pytania
uczestników. Spotkanie zgromadziło wielu zainteresowanych cudzoziemców, którzy
zyskali cenne wskazówki i wsparcie w zakresie legalizacji pobytu. Mamy nadzieję, że
zdobyta wiedza pomoże w lepszym zrozumieniu nowych przepisów i ułatwi procesy
związane z legalizacją pobytu.
Zainteresowane osoby mogą otrzymać prezentację ze spotkania – wystarczy zgłosić
się do Punktu Informacyjnego.

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Kompleksowe wsparcie
cudzoziemców z powiatów węgrowskiego i sokołowskiego” przez Fundację Węgrów-
Miasto-Wieś we współpracy z AVSI Polska.

Wartość projektu: 2 024 184,00 zł, finansowanie UE: 1 821 756,60 zł, wkład własny: 202 418,00 zł.